Mangwon Market And Han-River

  • 66 m²

Mangwon Market And Han-River ligger i Seoul med 2 værelser måler det 66 m² og rummer 3 gæster. Der er et tekøkken og 1 badeværelser.

Yanghwa Hangang Riverside Park er 2 km fra indkvartering, mens SeaLaLa er 3 km væk. Villaens førsteklasses beliggenhed tilbyder hurtig adgang til Seaweed Museum. Bali in Mangwon ligger omkring 5 minutters gang væk og serverer asaitiske måltider. Du kan komme til Gyeongbokgung om få minutter i bil. Gimpo lufthavn inden for 5 km derfra.

Har du brug for flere muligheder?
Check Top hotels near Mangwon Market And Han-River Seoul
Riverside stay
pris kun for mobil

Riverside stay

336 m fra overnatningsstedet
USD 173 USD 156
pr. nat
Sunny House
pris kun for mobil

Sunny House

8.0
Meget godt 1 anmeldelse
938 m fra overnatningsstedet
Modern And Comfy House/ Hongik St. Exit 2 10Min
pris kun for mobil

Modern And Comfy House/ Hongik St. Exit 2 10Min

1.5 km fra overnatningsstedet
USD 128 USD 115
pr. nat
    Sådan kommer du til hotellet

    Lufthavne

    Seoul Gimpo Lufthavn
    14 km

    Togstationer

    Yeongdeungpo Station
    4,2 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkeringsmuligheder

    • Parkering

    I køkkenet

    • Køkkengrej/ Køkkenredskaber

    For børn

    • Spillerum

    På værelser

    • Klimaanlæg
    • Varme
    • Patio
    • Te- og kaffefaciliteter
    • Strygeservice

    På badeværelset

    • Vaskemaskine

    Generelle faciliteter

    • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
    • Røgdetektorer
    • Brandslukkere

    Vigtig information

    Indtjekning: fra 14:00 indtil 23:59
    Udtjekning: indtil 11:00
    Licensnr.HA250516-003
    Ofte stillede spørgsmål
    • ❓
      Hvor meget koster det at bo på Mangwon Market And Han-River villa?
      Prisen for en overnatning i Mangwon Market And Han-River villa er 68$.
    • ❓
      Er der nogen gode restauranter i nærheden af Mangwon Market And Han-River villa?
      Restauranter i nærheden af Mangwon Market And Han-River villa omfatter Bali in Mangwon og All Creations Lamb Skewers.

    Placering

    Map
    I nærheden

    Lufthavne

    Seoul Gimpo Lufthavn
    14 km

    Togstationer

    Yeongdeungpo Station
    4,2 km

    Nærmeste vartegn

    Restauranter i nærheden

    Galleri

    Anmeldelser

    Ingen anmeldelser endnu :(

    Hvis du boede på dette hotel, så del din oplevelse med os, tak

    Skriv anmeldelse

    Skriv anmeldelse

    Hvornår rejste du?

    Dit bedømmelsespoint

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Meget dårligt
    Fremragende

    Dine oplysninger

    Hvor er du fra?
    Tak for det! Tak for at du tog dig tid til at dele din oplevelse. Din anmeldelse vil snart blive offentliggjort
    Gå til anmeldelser
    Anmeldelse er ikke sendt.

    Kontakt os

    Hvis du har brug for mere end 4 værelser, anmod om gruppebestilling.
    Dine oplysninger
    Emne
    Besked
    Mangwon Market And Han-River Seoul

    Vis på kortet:

    Vartegn
    Anbefalede restauranter
    Offentlig transport
    Tak for din feedback
    Tak, fordi du abonnerer
    Luk